Namysłów - Zamkowe z zamku w Namysłowie

Browar Namysłów.

Na początek nieco reklam z opakowania.

„Od ponad 600 lat warzymy w Namysłowie doskonałe piwo. Tradycyjne receptury, krystaliczna woda, najszlachetniejsze odmiany chmielu oraz najwyższej jakości słód gwarantują niepowtarzalny smak naszego piwa.”.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel.

Piwo jasne pełne zawartość alkoholu 5,5%.

Piwo całkiem niczego sobie. Przyjemne w smaku. Wyczuwalna delikatna goryczka, pozostająca na podniebieniu. Piana niestety taka sobie, ginie w miarę szybko, choć mimo jej braku daje się na kuflu zauważać kolejne łyki.

W sumie piwko delikatne, polecam dla pań.

Daję 7 punktów

Opinia: Sten
07/10/2009Browar Namysłów.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel.

Zawartość alkoholu: 5,6%.

Jakość piwa gwarantuje norma ISO 22 000

Barwa ciemno słomkowa.

Piana biała, niezbyt wysoka, redukuje się dość szybko do cieniutkiej, ale trwałej warstewki. Część osadza się na ściance kufla.

Nasycenie dość spore.

Zapach nijaki, gdzieś tam hen daleko nieco słodu. Po ogrzaniu się piwa wyczuwalny alkohol.

Smak słodowo, kwaskowo, chmielowy. Goryczka niby jest, ale jakaś taka bez wyrazu.

Piwo jak na mój gust nazbyt wodniste i takie jakieś nijakie.

5 punktów.

Opinia: Sten
22/05/2012Browar Namysłów Sp. z. o. o, ul. Bolesława Chrobrego 26, 46-100 Namysłów, Polska.

Kod kreskowy: 5903870004756

Dane techniczne, czyli kącik dla dociekliwych. Producent, w tym przypadku Browar Namysłów, niewiele się rozpisał na puszce. „Zamkowe. Z zamku w Namysłowie. Trudno uwierzyć, ale pierwsza wzmianka o książęcej warzelni i słodowni na zamku w Namysłowie pochodzi już z 1321 roku.” Zaiste trudno w to uwierzyć. Dalej możemy przeczytać: „Piwo jasne pełne, pasteryzowane. Alk. 5,6% obj. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, jakość piwa gwarantuje norma ISO 22 000.” Fiu, fiu… coś czuję, że chyba wystawię maksymalną ocenę.

Nie lubię piwa w puszce. To wiedzą chyba wszyscy, ale co zrobić jak nie ma do wyboru wersji butelkowej. Coś czuję, że wszystkie te górnolotne teksty jednak nie wróżą niczego dobrego.

Zapach. Dominuje słodowy aromat. Chociaż niewiele ma to wspólnego z aromatem. Jak określiła to moja żona czuć go 'sikaczem'.

Piana. Gęsta biała, po chwili pozostaje dwu – trzy milimetrowy kożuszek.

Kolor. Klarowne, o słomkowej barwie.

Smak. Cóż wszystko to co jest napisane na puszcze jest raczej luźnym odzwierciedleniem czego doświadczyłem w tej chwili. Czuć jakby miodowy aromat i dużo, dużo słodu. Goryczka pojawia się bardzo nieśmiało, więc możemy ją w zasadzie pominąć.

Zupełnie nie ma szału, smakuje jak dwa złote bez jednego grosza. Raczej dla 'smakoszy'

Ocena 5 punktów.

Opinia: Śmietan
10/02/2014Nieco inny kod kreskowy: 59038700047321).

Parametry bez zmian.

Piwo klarowne. Barwa jasno bursztynowa. Piana biała, średnio obfita, dość drobna. Niezbyt trwała. Opada w minutę do cienkiej, ale już nawet trwałej warstewki; pozostają też jej skromne ślady na ściankach kufla. Nasycenie dość duże. Zapach niezbyt mocny. Czuć słód i nieco chmielu. W smaku piwo lekkie, ale nawet treściwe i takie świeże. Dominuje posmak słodu. Oprócz niego czuć lekki kwasek i chmiel. Goryczka nawet wyraźna, przyjemna i czas jakiś pozostająca w pamięci. W sumie piwo na poziomie ulepszonego koncerniaka.

6,5 punktu.

Opinia: j24
18/05/2015

Piwo jasne pełne

Producent zachwala, że jest poczwórnie chmielone.

Skład: woda, słód jęczmienny, jęczmień browarny, chmiel.

Zawartość alkoholu : 5,6%, ekstraktu 11% wag.

Barwa przejrzysta, bursztynowa.

Piana biała wysoka o dużych pęcherzykach i nietrwała. Znikła po chwili pozostawiając jedynie małe wysepki grubości ok. milimetra.

Nasycenie średnie.

Zapach kwasku i słodu. W tle czuć chmiel. Po chwili kwas znika i zostaje jedynie słód i chmiel. Musze przyznać, że ten chmiel jest bardzo przyjemny.

Smak wodnisty, słodki i chmielowy. Goryczka śladowa, prawie niewyczuwalna. Po chwili zanika zupełnie. Gdzieś na języku czuć ten sam przyjemny posmak chmielu, ale to niestety wszystko. Dla mnie piwo stanowczo zbyt słodkie. Nie wiem nawet, czy damskie, bo kobitki też szukają w piwie tego „czegoś”. Dla mnie jest wyraźnie nieprzemyślane i mimo sentymentu do tego browaru (w wojsku byłem w Nysie),

dam naciągane 6 punktów. Tylko za ten chmiel.

Opinia: Capricorn
05/01/2016Kod kreskowy: 59038700047632).

Warka do 31.08.2018 r.

Parametry bez zmian.

Piwo klarowne. Barwa złocista. Piana niezbyt obfita, biała, o bąbelkach przeciętnej granulacji. Nietrwała. Opada w minutę do warstewki, następnie obwódki i zaraz do zera. Nasycenie średnie. Zapach niezbyt intensywny, słodowy z nutą chmielu. W smaku piwo lekkie, ale treściwe i sprawiające wrażenie świeżego. Dominuje słód z posmakiem słodyczy - jakby nutą jabłkową, czy miodową. Goryczka zaznaczona tylko; lekko przełamuje ten słodkawy posmak. w sumie piwo na poziomie koncerniak plus.

6 punktów.

Opinia: j24
03/01/2018

1)
A jednak to nadal: BROWAR NAMYSŁÓW Sp. z o.o., ul. Bolesława Chrobrego 26, 46-100 Namysłów, Polska
2)
BROWAR NAMYSŁÓW Sp. z o.o., ul. Bolesława Chrobrego 26, 46-100 Namysłów.
encyklopedia/piwa/namyslow_zamkowe_z_zamku_w_namyslowie.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:29 (edycja zewnętrzna)