Ste-nowa tradycja czyli znów na WFP.

Tradycyjnie już wybraliśmy się na Warszawski Festiwal Piwa i tradycyjnie w piątek po pracy. Powiem, że zależało mi na spróbowaniu zapowiadanego od jakiegoś czasu Barley Wine z Browaru Doctor Brew. Piwo o zacnym ekstrakcie wynoszącym 27,5% wagowo, a i alkoholu też całkiem sporo, bo 12,5% objętościowo. Było go pod dostatkiem, bo cena niemała. Butelka 50 złotych, a za kubek o pojemności 0,33 l. trzeba było dać 30 złociszy. Jak już wspominałem warto było. Mam przeczucie, że będzie to piwo 2016 roku. Rewelacja. Test przeprowadzę pewnie w okresie świąteczno – noworocznym.

Zaskoczeniem wielkim było dla mnie, że jednak na festiwal dotarł nasz forumowy kolega – Śmietan. W sumie to już druga jego wizyta festiwalowa. Po małym posiłku rozpoczęliśmy degustacje. Nie jestem w stanie opisać wszystkich próbowanych piw, a było ich niemało. Jak zawsze przyjęliśmy zasadę, że rozpijamy jedno piwo na 3 – 4 osoby, coby móc więcej gatunków skosztować. Generalnie tym razem nastawiłem się na piwa ciemne i mocniejsze, co chyba nie było do końca mądrą decyzją. No ale było minęło. Przy okazji wysłuchaliśmy kilku pogawędek. Jedna mnie zaciekawiła nawet nieco, a dotyczyła porównania Polski z USA w produkcji piw kraftowych. Czemuś wydało mi się to bez sensu, bo i powierzchnia krajów inna, a i kultura piwna też nie taka sama.

Gdzieś tak ok. godziny 20 założyliśmy bazę na trybunach i robiliśmy krótkie wypady, coby uzupełniać zapasy. Dotarła też ekipa naszego młodego i zrobiło się całkiem wesoło. Tłum gęstniał i zdobycie konkretnego piwo wiązało się z odstaniem w kolejce czasem i dwudziestu minut. Trochę mnie to zniechęcało, ale od czego jest młodzież.

Ceny piw zdecydowanie za wysokie, jak na taką imprezę, choć podobne do tych, które można nabyć w licznych warszawskich multitapach. Za te w butelkach trzeba było dać nieco mniej, ale i tak średnia wynosiła 10 złotych. Były też i piwa zagraniczne w tym z Islandii i Norwegii.

Już teraz zapraszam na kolejny WFP, który odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Autor: Sten
17/10/2016

encyklopedia/opowiesci/17_10_16_sten.txt · ostatnio zmienione: 2018/06/02 23:10 (edycja zewnętrzna)