Piwo domowe Wojciechowskich Nr 6 Lager Noworoczny

Browar domowy Wojciechowskich.

Skład: słody: Bohemian Pilsner, Wiedeński, Cara Belge; chmiele: Marynka, Lubelski; drożdże W-34/70.

Szacunkowa zawartość alkoholu: 5,52%, Blg początkowe 15,2°, końcowe 4,5°.

Barwa złoto pomarańczowa, lekko mętnawa. Widać pojedyncze kłaczki drożdżowe.

Piana biała, obfita i gęsta. Opada stosunkowo wolno, tworząc malutki grzybek. Pod koniec pozostał cieniutki kożuszek. Częściowo osiadła na szkle.

Nasycenie z tych wyższych, dobrze wyczuwalne na języku.

Zapach słodowy z odrobiną drożdży. W tle małe co nieco nutek owocowych.

Smak słodowy z delikatnym kwaskiem, ociupinką drożdży i owoców. Przechodzi w całkiem przyjemną i o przyjemnym aromacie goryczkę. Dość długo pieszczącą podniebienie. Trochę się obawiałem, że przetrzymałem to piwo, ale pobyt w lodówce nie zaszkodził mu. Drugą flaszkę mam zamiar spróbować za jakiś miesiąc i ciekaw jestem doznań, jakie będą na mnie czekały.

Na 8,5 punktu zasłużyło.

Opinia: Sten
16/04/2013


Piwo mętne. Barwa złotawa. Piana biała, średniej granulacji, bardzo obfita. Po nalaniu około 1/3 zawartości butelki wręcz wyskakuje z kufla. Bardzo nietrwała. Opada natychmiast do symbolicznej obwódki. Nasycenie duże. Zapach słodowy. Czuć także drożdże i nutę owocową. W smaku od razu zaskakuje słodycz. Czuć słód, do tego lekki kwasek, drożdże i nutę alkoholowo - owocową. W chwilę po przełknięciu pojawia się goryczka, nawet solidna, przyjemna i dość trwała.

Przyznać muszę, że to bardzo dobre i smaczne piwo.

Naciągane 9 punktów (ta piana taka nietrwała …)

Opinia: j24
11/07/2013

encyklopedia/domowe/piwo_domowe_wojciechowskich_nr_6_lager_noworoczny.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:22 (edycja zewnętrzna)