Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

start [2018/05/04 10:17] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== Witamy! ======
 +Encyklopedia ta powstała jako wersja rozwojowa "​Encyklopedii piwa" publikowanej w portalu Lasypolskie.pl i jest konwersją tamtej encyklopedii na format Dokuwiki. Zrobiłem to, bo w tej "​źródłowej encyklopedii"​ brakowało mi prostej nawigacji a przede wszystkim wyszukiwania pełnotekstowego. Piw w tamtej encyklopedii pojawiło się już tyle (ponad 1400), że bez prostego a sprawnego mechanizmu wyszukiwania obyć się nie było można. Przynajmniej ja się nie mogłem obyć =)
  
 +Dodatkowym bodźcem do stworzenia tej encyklopedii był fakt zamknięcia "​Dziennika Lasypolskie"​ i likwidacja portalu.\\
 +Powstał co prawda następca portalu Lasypolskie.pl pod nazwą [[http://​dzienniklesny.pl/​|Dziennik Leśny]] ale ze względu na funkcjonalność obecnego rozwiązania nie zdecydowano o kolejnej zmianie położenia "​Encyklopedii"​ :-)
 +
 +=== Kilka słów wyjaśnienia... ===
 +
 +<WRAP center round info 100%>
 +Ta encyklopedia,​ pomimo silnika Dokuwiki i licencji [[https://​creativecommons.org/​licenses/​by-nc-sa/​4.0/​deed.pl|Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC-SA 4.0)]], jest tworem autorskim i z tego względu nie jest możliwe jej edytowanie przez osoby trzecie. Mogą to robić wyłącznie wyznaczeni [[encyklopedia:​autorzy|redaktorzy]],​ rekrutujący się spośród uczestników [[http://​www.lasypolskie.pl|Forum Lasypolskie.pl]]. Z tego samego względu nie można się samodzielnie rejestrować,​ co w niczym nie przeszkadza jeśli chcesz tylko przeglądać encyklopedię.
 +</​WRAP>​
start.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:17 (edycja zewnętrzna)