Żywiec - Warka Strong Dwusłodowy

Browar Warka - Grupa Żywiec.

Zawiera słód jęczmienny (jasny pilzneński i ciemny prażony) i jęczmień.

Zawartość alkoholu: 6,5%.

Barwa bursztynowa.

Piana biała, początkowo bardzo obfita (3/4 kufla) zanika jednak w ekspresowym tempie.

Nasycenie słabe.

Zapach słodowo alkoholowy. Nic specjalnego.

W smaku dominuje również słód, do tego słodki posmak alkoholu, przez co wydaje mi się nadmiernie mdławe. Odrobina goryczki, niestety ze słodkim posmakiem z trudem przebija się do kubków smakowych.

Moim zdaniem brak temu piwa jakiejkolwiek wyrazistości, ot taki kwaskowo gorzkawy płyn z dodatkiem wódki.

4 punkty.

Opinia: Sten
01/05/2011



Do opisu dodam, że jest to piwo jasne, pasteryzowane.

Piwo klarowne. Barwa bursztynowa. Piana jasno kremowa, drobna, dość obfita, ale nietrwała. Opada szybko do zera. Nasycenie słabe do średniego. Zapach głównie słodu; oprócz tego czuć chmiel, a w tle palony słód i alkohol.

W smaku najpierw czuć słodycz, następnie palony słód i delikatny kwasek, oraz lekkie szczypanie w język. Goryczka nawet wyraźna, tyle, że współgra z alkoholem. Jego posmak sugeruje, że jest on po prostu ordynarnie dolewany do piwa. Co ciekawe pierwszy łyk tego piwa był zachęcający, kolejne jednak raczej skłaniają, by go nie polecać.

Niech będą więc 4 punkty.

Opinia: j24
19/09/2012
















Nowa odsłona Stronga.

Czy zmieniły się jego walory smakowe na korzyść czy też nie – ja tego nie ocenię… ale może ktoś z odwiedzających Beer-o-pedię to uczyni? :-)

Opinia: moondriver
10/11/2014

























Wypić (ale z niechęcią, z niechęcią…) wypiłem lecz doszedłem do wniosku, że nic pozytywnego ani mądrzejszego od tego co już napisano nie mogę dodać. No i nie napisałem nic. Ale dziś pomyślałem sobie, że ze względu na zmiany graficzne można by w zasadzie dać nowe zdjęcie i wspomnieć iż nie „tapeta” stanowi o wartości kobiety. Co najwyżej może ukryć poważne niedoskonałości i człek się rano budząc obok, myśli, że nadal ma koszmary senne. Tutaj nawet „tapeta” nie jest w stanie ukryć braków i zwykłego prymitywizmu.

Pierwsze warki Stronga (te z Warki) nie miały wrednej wady wytwarzanej przez inne browary - alkohol w piwie tym nie sprawiał wrażenia dolanego na końcu procesu produkcyjnego. To feler przejścia pod Grupę Żywiec i tym samym nadzór Heinekena. „Stara” Warka była lepiej niż dobra. Nie określę tego jako „wspaniała” ale powiedzieć, że tylko „dobra” było by niesprawiedliwością. I to się tyczy zarówno Warki jak i Warki Strong. Przy czym Strong zepsuł się w dwójnasób.

Szlachetne uproszczenie grafiki etykiety, jakie daje się zaobserwować (w stosunku do najstarszego Stronga, z Pułaskim to cała epoka!), jest zdaje się wprost proporcjonalne do upraszczania napitku. Tak jak koneserska etykieta zmieniła się w coś podobnego absolutnie do niczego, tak ciekawy smak „Pułaskiego” obecnie osiągnął chyba poziom zwykłego „mózgotrzepa”. A nawet zaryzykuję twierdzenie, że kartonik „wisienki” ma lepszy smak niż to co obecnie znajduje się w butelce z etykietą Warka Strong.

Ogólnie piwo jest do niczego i myślę, że nawet nie zasługuje na nazwę „piwo” . To po prostu mieszanka spirytusu i jakichś popłuczyn z kadzi, bez wyrazu, smaku i jakiejkolwiek piany. Wstyd. Jeżeli nie istnieje jeszcze wzorzec „antypiwa” to należy jak najszybciej ustanowić Warkę Strong jako taki etalon.

W związku z powyższym punktów - 1.

Opinia: Piotrek
03/12/2014



:shock: Muszę przyznać, że nie taki „diabeł straszny” … Wypijane. :spoko:

Małe info z kontretykiety:
'Uszlachetniona ciemnym słodem receptura piwa Warka Strong, nadaje mu charakterystyczny, intensywny smak. Zawiera słód jęczmienny (jasny pilzneński i karmelowy) i jęczmień„

Piana na około 2,5 – 3 cm o mydlanej konsystencji. Szybko się redukuje, a następnie rwie. Co nieco pozostało na szkle.

W zapachu przede wszystkim alkoholowe nuty. Jest też aromat słodowy oraz wyczuwalna delikatna słodycz landrynkowo-owocowa.

W smaku lekko kwaskowe i mocno alkoholowe (alkohol tutaj dominuje). Wyczuwalny, ale bardzo słabo, posmak chlebowy. Jest lekko słodkawe i moim zdaniem to je ratuje – ciut lepsze niż Tatra Mocne. Goryczka dość wyrazista, jednak o niezbyt szlachetnych nutach (i posmaku), co wcale nie dziwi… Utrzymuje się ona w jakiś czas po degustacji; rozgrzewa w sumie nieźle…

4 punkty … w porywach do 4,5…

Opinia: moondriver
18/01/2015



Parametry - prawie jak w pierwszej recenzji. Jedynie zamiast słód ciemny prażony obecnie podano karmelowy.

Piwo klarowne. Barwa bursztynowa. Piana jasno kremowa, drobna, dość obfita, ale niezbyt trwała. Opada szybko do cienkiej, porwanej warstewki; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie słabe do średniego. Zapach głównie słodu; oprócz tego czuć chmiel, a w tle palony słód i alkohol. W smaku dominuje przesadzona słodycz. Oprócz niej czuć karmel, a następnie palony słód i delikatny kwasek. Goryczka nawet wyraźna i przyjemna. Co ciekawe tym razem posmak alkoholu nie jest tak wyraźny - czuć go, ale trochę w tle. Jest on jednak taki wódczany. Mimo wszystko - jak dla mnie - to nastąpiła poprawa tego piwa. Osiągnęło ono poziom mózgotrzepa - koncerniaka.

5 punktów tym razem.

Opinia: j24
02/08/2015












Grupa Żywiec, Browar Żywiec (wg kodu na kontrze).

Piwo jasne, pasteryzowane.

Skład: woda, słód jęczmienny (jasny pilzneński i ciemny prażony), kukurydza, jęczmień, syrop glukozowy, syrop glukozowo - fruktozowy, ekstrakt z chmielu, chmiel.

Zawartość alkoholu: 6,5% obj. Warka do: 22.09.2017.

Barwa złocista, klarowna.

Piana biała, obfita i bardzo gęsta o drobnych pęcherzykach. Opadła powolnie do porwanej warstewki. Umiarkowanie oblepiła szkło.

Nasycenie z tych większych.

Zapach słodowy przepleciony landrynkami, jak mi się zdaje. Gdzieś tam daleko śladowy chmiel.

Smak słodowy ze sporą dawką słodyczy. Delikatna wielce palonka i karmel. Przez chwilę odrobina kwasku. Alkoholu sporo, ale taki wygładzony, przez co zbytnio nie przeszkadza. Goryczka średnio - niska, przełamana słodyczą.

Niby wypić się daje i jak mi się zdaje jest lepsze od tego, które testowałem 6 lat temu.

Tym razem 5 punktów.

Opinia: Sten
15/04/2017

encyklopedia/piwa/zywiec_warka_strong_dwuslodowy.txt · ostatnio zmienione: 2021/06/27 17:38 (edycja zewnętrzna)