Zamkowy, Racibórz - Raciborskie Miodowe

Browar Zamkowy w Raciborzu.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel aromatyczny i goryczkowy, miód, drożdże piwowarskie; alc. 5%, pasteryzowane, nasycenie słabe;

Piwo o zapachu słodowo-miodowym (w pierwszym niuchu bardziej po nozdrzach bije miód), barwy złocistej, lekko mętne z przyzwoitą pianą, opadającą do cienkiego kożuszka. W smaku o pole position walczą słód z miodem, przy czym tak naprawdę żadne z nich się nie wybija. W pierwszej kolejności czuć słód, w który zaraz wcina się miód, a wszystko to zwieńczone przyjemną, choć delikatną goryczką.

Piwko niczego sobie.

7,5 punktu.

Opinia: Wojciechus
15/04/2011
Odnowiono nieco krawatkę i trochę zmieniono parametry:

„Piwo pasteryzowane. Skład: woda, słód jęczmienny, miód naturalny 25g/dm (20% zawartości ekstraktu), chmiel goryczkowy i aromatyczny. Alkohol 4,8% obj., ekstrakt 12,3% wag.”

Piwo mętnawe. Barwa miodu akacjowego. Piana biała, drobna, dość obfita. Nawet trwała. Opada powoli do solidnej i trwałej warstewki. Pozostają też jej skromne ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach słodu z nutą miodową. W smaku dominuje miodowa słodycz, ale też bardzo wyraźny jest słód. Co ważne oba składniki sprawiają bardzo przyjemne wrażenie naturalności i są dobrze zharmonizowane. Zaraz potem czuć przyjemną, trwałą i nawet solidną goryczkę.

Generalnie porządnie uwarzone, dobre piwo.

8,5 punktu.

Opinia: j24
17/12/2013Etykieta identyczna do tej z testu Kocura.

Nieco zmieniony skład: woda, słód jęczmienny, miód naturalny (2,5%), chmiel goryczkowy i aromatyczny.

Zawartość alkoholu: 4,5% obj., ekstraktu: 12,3% wag. Warka do: 23.07.2018.

Barwa złocista o ładnym odcieniu, zamglona.

Piana biała, średnio - obfita o drobnych pęcherzykach. Opadła do cienkiego i trwałego kożuszka. Na szkle pozostawiła kilka plamek.

Nasycenie umiarkowanie średnie.

Zapach słodowy z niewielkim pieczywem i subtelną nutką miodową. Wyczuwalny jest też i chmiel.

Smak słodki, miodowy, szybko tłumiony słodem. Na finiszu przyjemna goryczka z odrobiną ziółek. Wspaniałe to piwo, a najważniejsze, że miód stanowi jedynie dodatek, a nie dominuje. Przy tym jest naturalny.

8 punktów.

Opinia: Sten
06/06/2018

encyklopedia/piwa/zamkowy_raciborz_raciborskie_miodowe.txt · ostatnio zmienione: 2018/06/06 19:29 (edycja zewnętrzna)