Trzech Kumpli - Goedemorgen

Warzone i rozlewane przez Trzech Kumpli - Browar Lotny w Rzemieślniczym Browarze Jana, Zawiercie.

Belgian India Pale Ale. Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.

Skład: woda; słód jęczmienny; słód pszeniczny; płatki ryżowe; chmiele: Cascade PL, Palisade, Lemondrop, Magnum; drożdże Belgijskie Pagórki FM-26 Fermentum Mobile.

Zawartość alkoholu: 6,5% obj., ekstraktu: 15% wag., IBU-60.

Barwa złocisto - pomarańczowa, zamglona. Na dnie butelki pozostał centymetrowy osad.

Piana biała, średnia. Opadła do trwałego, cienkiego kożuszka. Solidnie oblepiła szkło.

Nasycenie średnie.

Zapach owocowo - drożdżowy z odrobiną ziółek i słodu.

Smak na początku słodowy. Przechodzi w sporą dawkę owoców, ziółek i przypraw o pikantnym charakterze. Goryczka niczego sobie. Wyczuwa się w niej i cytrusy i zioła. Dobre piwo, choć trochę nie w moim guście.

Subiektywne 7 punktów.

Opinia: Sten
07/03/2016Kod kreskowy: 59056694790801).

Parametry i grafika bez zmian.

Piwo mętne; pływają w nim kłaczki drożdży. Barwa bursztynowa. Piana biało - kremowa, średnio obfita, drobna i nawet trwała. Opada do kożuszka, obecnego aż do końca spożywania; obficie oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach dość intensywny, taki słodkawy. Czuć owoce (morele i brzoskwinie), drożdże oraz słabo słód i chmiel. W smaku piwo treściwe i złożone. Z początku dominuje słodycz. Zaraz po niej ton nadaje mieszanka smaków. Mamy tu owoce (owe morele i brzoskwinie), a także mieszankę przypraw korzennych i pikantnych (jak goździki i pieprz). Piwo jest po prostu ostre w smaku. Oprócz tego czuć drożdże. Goryczka mocna, konkretna i przyjemna, choć taka grejpfrutowo - chmielowa. Podsumowując: piwo złożone, bogate w smaku, bardzo dobrze zbalansowane i świetnie uwarzone. Nie każdemu podpasuje, ale miłośnicy tego typu piw powinni być zachwyceni. Jedyne mankamenty to wysoka cena i ta przekombinowana czcionka z nazwą piwa. Ja miałem trudności, by się doczytać, co to za piwo.

W sumie 8,5 punktu.

Opinia: j24
07/07/2016

1)
Trzech Kumpli - Browar Lotny - Piotr Sosin, ul. Ludowa 30, 33-101 Tarnów, Polska.
encyklopedia/piwa/trzech_kumpli_goedemorgen.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:32 (edycja zewnętrzna)