Sulimar - Małe Mocne

Uwarzone przez browar z Piotrkowa Trybunalskiego Sulimar Sp. z o.o.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel.

Zawartość alkoholu 7% obj., ekstraktu nie podano.

Jak wskazuje nazwa piwo jest małe, więc sprzedawane w butelkach 330 ml. Producent chwali się na etykiecie, że piwo zostało w 2001 r. nagrodzone na IX Spotkaniach Browarów Polskich srebrnym medalem.

Po nalaniu gęsta, jasnobeżowa piana dość szybko opadła do zwartej kołderki grubości 1-2 mm. W trakcie spożycia w postaci malutkich wysepek słabo zaznacza miejsca ubytku płynu.

Zapach w sumie miły. Wyraźnie czuć w nim słód, lekko chmiel i alkohol.

Nasycenie średnie.

Kolor ciemnego złota, z nutą czerwieni. Sorry, jestem facetem i nie znam aż tylu kolorów. Dla mnie to coś na kształt mieszanki złota i łupinki z dojrzałej cebuli :-P

W smaku wyczuwalny słód, ale po chwili ustępuje goryczce. Nuty chmielowe przyjemnie rozchodzą się po podniebieniu. Miło, że alkohol nie przebija się w smaku.

To dobre, pasteryzowane piwo i choć pod koniec degustacji stwierdziłem, że jestem nasycony i nie mam ochoty na kolejną butelkę Małego Mocnego to nie dlatego, że mnie zmęczyło, tylko zwyczajnie moje pragnienie tą ilością napoju zostało zaspokojone. Jak to mawia mój suwalski szwagier „spędziłem smak”.

Na mój gust to niezłe, jasne piwo, choć kobietom może niezbyt przypaść do gustu ze względu na goryczkę oraz chmielowy posmak.

Podsumowując, oceniam piwo na 7,5 punktu (pół odejmuję za szybko znikającą pianę).

Opinia: Capricorn
31/08/2014

encyklopedia/piwa/sulimar_male_mocne.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:32 (edycja zewnętrzna)