Piwo na Śnieżce z Karpacza

Wyprodukowane dla Sklep Regionalny ul. Konstytucji 3 Maja 47, Karpacz. Kod kreskowy: 59029950015031) wskazuje na BROWAR WITNICA S.A.

Piwo jasne, pasteryzowane.

Składniki: woda, słód jęczmienny jasny, chmiel, drożdże.

Zawartość alkoholu: 5,0% obj., ekstraktu nie podano. Warka do 04.08.2019r.

Barwa ciemnozłota, przejrzysta.

Piana biała, gęsta. Z wolna opada do porwanej kołderki i kilku sporych poduszek na powierzchni płynu, by w końcu stać się równym kocykiem. Sprawia wrażenie lejącej się się po szkle zdobiąc je nieregularnymi plamkami.

Zapach słodowy. Czuć również nutki chmielowe i nieco drożdży.

Nasycenie średnie z tych niższych.

W smaku wyraźnie słodowe z pokaźną ilością pieczywa. Goryczka niezbyt intensywna, lecz dość trwała. Gdzieś tam w tle odrobina gwoździa się przytrafiła, ale może to wina kapsla. Finisz niemal niezauważalnie kwaskowy z domieszką szmatki.
Jest to piwo (używając górskiej nomenklatury) z rodzaju tych …no przecie zdobywając mnie miałeś zaszczyt szczytować i to tak nieziemsko, że niemal dotknąłeś nieba, więc zagłębiasz się w tym słodko-gorzkim napoju i choć ekstaza minęła to endorfiny trzymają, więc nie śmiej zauważyć lekko rozmazanego makijażu, perfum zmieszanych z potem, zburzonej fryzury, pomiętej koszulki i push upa wiszącego pod żyrandolem. I tak jestem tu i masz mnie w swych dłoniach i ustach, ale przecież to ja jestem w tobie i czuj się z tego powodu dumny i zdobyty…
Tak więc gdybym je pił na szczycie Śnieżki, to pewnie dałbym ocenę wyższą, a w domowych pieleszach stwierdzam, że u podnóża wszystkiego było więcej niż po szczytowaniu… :oops:

Dam 5 punktów, a co mi tam…

Opinia: Capricorn
07/05/2019

1)
BROWAR WITNICA S.A., ul. Konopnickiej 1, 66-460 Witnica.
encyklopedia/piwa/piwo_na_sniezce_z_karpacza.txt · ostatnio zmienione: 2019/05/07 21:13 (edycja zewnętrzna)