Pivovar Samson - Praga Premium Pils

Pivovar Samson a.s., Praga, Czechy. Kod kreskowy: 85938700014721) Premium Pils.

Z kontretykiety (po węgiersku i polsku): „Piwo jasne. Pasteryzowane. Ekstrakt - 11,2 % wag. Skład: woda, słód jęczmienny, produkty chmielowe. Alkohol - 4,7 % obj.”

Piwo klarowne. Barwa złocista. Piana biała, drobna, średnio obfita, nietrwała. Opada w minutę do porwanej obwódki, już trwalszej; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie niskie do średniego. Zapach średnio mocny. Czuć słód i chmiel. W smaku piwo lekkie, nawet nieco wodniste. Dominuje słód. Oprócz niego czuć chmiel. Goryczka nawet wyraźna i trwała, choć jak na takie czeskie piwo spodziewałbym się mocniejszej. Generalnie to taki koncerniak. Uboższa wersja czeskich piw, typu Staropramen czy Budweiser.

6 punktów.

Opinia: j24
03/10/2015Drobna zmiana producenta: Pivovar Samson s.a. Praga, ćzechy dla Pragapils kontraktowy. Kod identyczny z tym zapodanym przez Kocura.

Parametry bez zmian.

Barwa złocista, klarowna.

Piana biała, średnia. Opadła do półcentymetrowej kołderki. Minimalnie oblepiła szkło.

Nasycenie całkiem spore. Bąble szczypią w język i ostro prą do góry w szklance.

Zapach chmielowy ze szczęśliwie niewielkim „skunksem”. Jest też odrobina słodu.

Smak chmielowy z całkiem sporą goryczką. Następnie słód i drożdże oraz nieco owocowego kwasku. Pod koniec piwo się odgazowuje, przez co staje się wodniste. Na podniebieniu pozostaje nieco zalegająca goryczka. Można i owszem wypić.

Podtrzymuję ocenę 6 punktów.

Opinia: Sten
16/07/2016

1)
Pivovar Samson, Lidicka tr. 458/51, 370 01 Ceske Budejovice, Republika Czeska
encyklopedia/piwa/pivovar_samson_praga_premium_pils.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:30 (edycja zewnętrzna)