Okocim - Sezonowe Piwo Eksportowe

Piwo sezonowe uwarzone w Browarze Okocim z okazji 170 rocznicy powstania browaru oraz 125 rocznicy wybudowania linii kolejowej z browaru do Słotwiny.

„Przygotowując Jubileuszową serię inspirowaliśmy się historycznymi etykietami” - twierdzi producent.

Piwo jasne, pasteryzowane.

Zawartość alkoholu - 5,6% obj., ekstraktu - 11,9% wag.

Informacja o składzie bardzo uboga - zawiera słód jęczmienny.

Barwa przejrzysta, złota jasna, wpadająca w słomkowy.

Piana biała, bardzo wysoka, o dużych pęcherzach opada nieregularnie do pojedynczych wysepek i krążka wokół szkła. Ubrudziła kufel nieregularnymi plackami piany.

Zapach bardzo delikatny. Kwaskowy, chmielowy i słodowy, jednak by poczuć zapach, musiałem wręcz włożyć nos do kufla.

Nasycenie średnie.

Smak wodnisty, delikatnie kwaskowy z lekkim słodem, który po chwili zanika. Goryczka niewielka, ale wyczuwalna, choć ulotna. Chmiel… no cóż, może i jest jakiś aromat, ale smaku nie wyczułem. Jak dla mnie zwykły koncerniak z ładną etykietą.

Ocena 6 punktów.

Opinia: Capricorn
08/03/2016Parametry bez zmian.

Barwa złocista, klarowna.

Piana biała, dość obfita i bardzo gęsta. Do końca utrzymała się minimalna kołderka. Na szkle zaznaczyła każdy wypity łyk.

Nasycenie spore. Czuć szczypanie w język, a i w szkle bąbelki ostro pracują. Zapach umiarkowany. Nieco słodu zmieszanego z chmielem oraz odrobiną metalu. W smaku słód z umiarkowanym pieczywem. Nieco jabłkowego kwasku i goryczka z metaliczno - chemicznym posmaczkiem. Nad wyraz przeciętne to piwo. Jakoś wypiłem.

Góra 5 punktów.

Opinia: Sten
04/04/2016

Piwo klarowne. Barwa ciemno złocista. Piana biała, średniej wysokości i o średniej granulacji bąbelków. Opada w 3 minuty do porwanej warstewki; dość obficie oblepia szkło. Nasycenie średnie do dużego. Zapach przeciętnie intensywny. Czuć słód i chmiel. W smaku piwo lekkie. Czuć słód z nutą chlebową, nieco kwasku i delikatne szczypanie w język. Goryczka średnio mocna, dość trwała i przyjemna. W sumie to poprawny, niezły koncerniak.

6,5 punktu.

Opinia: j24
23/04/2016

encyklopedia/piwa/okocim_sezonowe_piwo_eksportowe.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:29 (edycja zewnętrzna)