Okocim - Polskie Ale

Carlsberg Polska, Browar Okocim.

Piwo jasne, pasteryzowane.

Skład: woda; słody jęczmienne: pilzneński jasny, Pale Ale, karmelowy, monachijski; chmiel aromatyczny Cascade; chmiel goryczkowy.

Zawartość alkoholu: 5,1% obj., ekstraktu: 12,0% wag., IBU-24. Warka do: 26.04.2018.

Barwa bursztynowa, klarowna.

Piana jasnokremowa, średnia o drobnych pęcherzykach. Bardzo szybko opadła do porwanego kożuszka, następnie do pierścienia. Szkła nie oblepiła.

Nasycenie większe od średniego.

Zapach znikomy. Odrobina słodu, karmelu i cytrusów oraz muśnięcie żywicy.

Smak słodowy z wyczuwalnym pieczywem i karmelem. Subtelny cytrusowy kwasek i średnia, ziołowo - żywiczna goryczka. Jak na piwo koncernowe jest dobre, lekkie w konsumpcji i wręcz orzeźwiające.

7 punktów będzie w sam raz. Szkoda tylko, że piana taka słabiutka.

Opinia: Sten
19/10/2017Właśnie wzbogacałem doznania piłkarskie piwem Okocim Polskie Ale i po końcowym gwizdku postanowiłem sprawdzić jaki był wynik potyczki Stena z tym piwem. I ze zdziwieniem stwierdziłem, że chociaż z oceną Mistrza się mogę zgodzić, to jego ocena piany wielce mnie zdziwiła:
Cytat:

Piana jasnokremowa, średnia o drobnych pęcherzykach. Bardzo szybko opadła do porwanego kożuszka, następnie do pierścienia. Szkła nie oblepiła.

A u mnie nic szybko nie opadło, wręcz przeciwnie. Piana była niewątpliwym atutem tego piwa, a skoro mimo opadnięcia do pierścienia Sten dał siódemkę, to ja, z oblepionym szkłem i pierzynką do końca nie mogę nie dorzucić punkcika. Pomimo dość płytkiego smaku daję 8 punktów, głównie dzięki tej pianie i miłej goryczce.

Opinia: góral bagienny
15/06/2018Kod kreskowy: 59000140028761).

Piwo klarowne. Barwa bursztynowa. Piana dość obfita, beżowa, drobna, trwała. Opada w kilka minut do cienkiej warstewki; trochę oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach przeciętnie mocny. Czuć słód, karmel, cytrusy i nutę owocową. W smaku piwo nieco mało treściwe - chwilę po przełknięciu nawet wydaje się wodniste. Czuć słód z posmakiem chlebowym, nieco kwasku, nutę owocową i karmel. Goryczka niezbyt mocna i krótko ciesząca język i podniebienie. W sumie piwo niedopracowane, kiepsko uwarzone. Typowy koncerniak, a nie coś nadzwyczajnego. Spodziewałem się czegoś lepszego.

Dlatego tylko 5,5 punktu.

Opinia: j24
11/08/2018

1)
CARLSBERG Polska Sp. z o.o., The Park Warsaw, ul. Krakowiaków 34, 02-255 Warszawa.
encyklopedia/piwa/okocim_polskie_ale.txt · ostatnio zmienione: 2018/08/11 19:23 (edycja zewnętrzna)