Kormoran - Podróże Kormorana - Rauchbock

Browar Kormoran, Olsztyn.

Piwo dolnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane.

Skład: woda, słody jęczmienne (wędzone, ciemne), słód pszeniczny wędzony, chmiel, drożdże.

Zawartość alkoholu: 6,5% obj., ekstraktu: 16,5% wag.

Barwa rubinowa, subtelnie mętna.

Piana jasnobeżowa, średnio - obfita. Zredukowała się do porwanego kożuszka i średnio oblepiła szkło.

Nasycenie umiarkowanie średnie.

Zapach przywodzi na myśl nieźle uwędzonego oscypka. W tle odrobina suszonej śliwki i tyle karmelu. Pojawia się też palonka.

Smak na początku lekko słodki, przechodzi w nutki owocowe i tu też prym wiedzie śliwka. Małe co nieco wędzonki (na mój gust zdecydowanie za słabej) zmieszanej ze słodowymi, chlebowymi posmaczkami. Znacznie więcej za to palonego słodu. Finisz lekko goryczkowy, subtelny nad wyraz. Piwo generalnie sprawia wrażenie nieco za wodnistego. Mam nadzieję, że druga warka będzie bardziej dopracowana.

Póki co tylko 7 punktów.

Opinia: Sten
01/12/2014



Kod kreskowy: 59025280103231).

Piwo dość mętne. Barwa brunatno - rubinowa; pod światło rubinowa. Piana obfita, drobna, najpierw ciemno beżowa, po chwili zmienia kolor na jasno beżową. Niezbyt trwała. Opada w kilka minut do cienkiej warstewki, a później do zera; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach dość mocny. Dominuje wędzonka - raczej z tych serowych. Oprócz niej czuć karmel i suszoną śliwkę. W smaku piwo treściwe. Pierwsze wrażenie to słodycz. Zaraz potem prym wiodą suszone śliwki. Sprawia to wrażenie, jakby się piło słodzony kompot z suszonych śliwek. Oprócz tego czuć słód wędzony, karmel i słód palony. Goryczka mocna, konkretna i przyjemna, choć współwystępuje z wędzonką. Moim zdaniem piwo ciekawe, choć jakby niedopracowane i niezharmonizowane.

7,5 punktów.

Opinia: j24
01/01/2015

1)
Browar KORMORAN Sp. z o.o., al. Gen. Sikorskiego 2, 10-057 Olsztyn, Polska
encyklopedia/piwa/kormoran_podroze_kormorana_rauchbock.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:57 (edycja zewnętrzna)