Kormoran - Orkiszowe z Czosnkiem

Browar Kormoran.

Informacja z kontry: „Trzymasz w ręku trzecie piwo z serii Orkiszowych. Tym razem odważnie dodaliśmy CZOSNEK! Nasz rodzimy, polski czosnek, wyhodowany specjalnie dla nas na Warmii. Jak unikalnym piwem jest Orkiszowe zapewne już wiesz, a o właściwościach czosnku wie każdy … ale jak smakuje tak piorunująca mieszanka nie da się opisać.Po prostu musisz to spróbować.”

Skład: woda, zboża: słód jęczmienny 55%, orkisz 45%, czosnek, chmiel, drożdże.

Zawartość alkoholu: 5,1%, ekstraktu: 12,5%.

Piwo jasne pasteryzowane, niefiltrowane.

Barwa słomkowo cytrynowa, mętna. Piana początkowo dość obfita, redukuje się stosunkowo powoli, ładnie przy tym oblepiając szkło. Nasycenie w dolnych partiach stanów średnich. Zapach intensywnie czosnkowy i praktycznie zabija wszystkie inne aromaty. W smaku wytrawne. Dominuje przyjemna goryczka przełamana niezbyt intensywnym kwaskiem. Do tego delikatne nuty słodowe i małe co nieco drożdży. W smaku czosnek nie jest wyczuwalny, choć przy dość powszechnym piwnym „beknięciu” daje znać o sobie. Powiem, że to bardzo ciekawe piwko i na pewno trzeba spróbować.

8 punktów z plusikiem.

Opinia: Sten
09/11/2012Piana na 3 palce. W kolorze białym. Mało gęsta. Opada do kołderki kilkumilimetrowej, osadzając się na szkle. Rwie się.

Nasycenie średnie.

Barwa jasno żółta. Lekko mętne.

Zapach: bardzo wyraźnie czuć czosnek. Oprócz niego lekko chmielowo – cytrusowy aromat.

Smak: początkowo bardziej posmak czosnkowy niż smak. Jednak w miarę upływu czasu, w smaku czosnek jest coraz lepiej wyczuwalny.
Z niedużą dawką chmielu. Leciutko kwaskowe.
Posmak chlebowy.

Smaczne piwko (podejrzewam, że dla osób lubiących czosnek i nie przepadających za piwami mocno goryczkowymi, będzie się nadawało).

8,5 punktu.

Opinia: moondriver
23/05/2014

encyklopedia/piwa/kormoran_orkiszowe_z_czosnkiem.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:27 (edycja zewnętrzna)