Konstancin - Z Dębowej Beczki

Browar Konstancin.

Skład: woda źródlana, słód pilzneński, chmiel goryczkowy i aromatyczny, naturalny ekstrakt słodu barwiącego, tanina (z naturalnej dębiny).

Zawartość alkoholu: 5,3%, ekstraktu: 12,1%.

Barwa herbaciano bursztynowa.

Piana jasno kremowa, średnia. Opada zdecydowanie. Po kilku łykach zredukowała się do cieniutkiej kołderki, następnie się wzięła i porwała. Nasycenie umiarkowanie średnie, pasuje do tego piwa.

Zapach słodowy z nutami chlebowymi.

W smaku również dominuje intensywny słód. Goryczka subtelna wielce i przełamana kwaskiem. Pojawia się też odrobina słodyczy. Wspomniana w składzie tanina dość długo utrzymuje się na podniebieniu. Czuć drewniany posmaczek. Szczerze przyznam, że spodziewałem się piwka znacznie lepszego.

Zasłużyło na 6,5 punktu.

Opinia: Sten
24/04/2013



Browar Konstancin Sp. z o.o.

Parametry - identyczne jak w opisie u Stena, z 24.04.2013.

Piwo mętne. Barwa miodowo - bursztynowa. Piana biała, w lekkiej tonacji ekri, drobna, średnio obfita. Niezbyt trwała. Opada do cienkiej, porozrywanej warstewki. Nasycenie średnie. Zapach ciekawy; czuć słód, ale oprócz niego nutę winną i coś jakby aromat zamokniętego drewna dębowego. W smaku piwo dość konkretne i kwaskowate. Czuć słód, oprócz niego kwasek i taki drewniany (tanina ? ) posmak.

Goryczka mocna, nawet trwała i konkretna.

Jak dla mnie to ciekawe piwne doświadczenie. Testowane piwo czuć dębiną, w odróżnieniu od tego koncerniaka, dębowego z nazwy tylko. No, chyba, że skrzynki z nim są transportowane na drewnianych paletach (ale tych akurat się z dębiny nie robi).

Skoro tamto piwo: Dębowe Mocne otrzymało 6 punktów, to obecnie testowane zasłużyło na 7,5 punktów. Za innowacyjność i otwartość na eksperymenty.

Opinia: j24
17/08/2013







Browar Gontyniec, Kamionka (choć na kapslu i na etykiecie nadal widnieje logo nieistniejącego już Browaru Konstancin). Kod: 59015492507701).

Piwo jasne, pasteryzowane.

Skład: woda, słód pilzneński, chmiel goryczkowy i aromatyczny, drożdże dolnej fermentacji.

Zawartość alkoholu: 5,3% obj., ekstraktu: 12,1°Blg.

Barwa złocista.

Piana biała, średnia. Szybko opadła do cienkiej opaski. Szkło oblepiła symbolicznie.

Nasycenie średnie.

Zapach intensywnie słodowy z odrobiną karmelu.

Smak również słodowy z jakimś dziwnym dodatkiem, może to i coś z dębem ma wspólnego… :-? Niespecjalnie mocna goryczka i w zasadzie to wszystko. Złe nie jest to piwo, ale specjalnie dobre też nie.

6 punktów.

Opinia: Sten
18/09/2015



Skład uzupełniono o: „naturalny ekstrakt słodowy i taninę”.

Piwo lekko zmętnione. Barwa złocisto - miodowa. Piana biała, dość drobna, niezbyt obfita i nietrwała. Opada w minutę do cienkiej warstewki, następnie obwódki; pozostają też jej skromne ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach niezbyt mocny, słodowy. W smaku piwo lekkie, ale nie wodniste. Dominuje słód, ale wraz z nim mamy tu posmak taninowy, jakby nasączonych wiórków dębowych. Do tego nieco kwasku. Goryczka niezbyt mocna, ale taka poprawna; przyjemna i nawet trwała. W sumie niczego sobie piwo.

7 punktów.

Opinia: j24
18/11/2015



Producent: Browar Czarnków S.A. Kamionka k. Chodzieży. Kod kreskowy: 59015492507702).

Parametry i grafika bez zmian.
Wrażenia praktycznie też takie same. Tym razem posmak wiórków - a właściwie to kory - dębowych jest mocniejszy. I czuć ową korę w zapachu.

Tym razem 7,5 punktu.

Opinia: j24
18/06/2016

1)
BROWAR GONTYNIEC S.A., Kamionka 21, 64-800 Chodzież, Polska
2)
BROWAR CZARNKÓW SPÓŁKA AKCYJNA, Kamionka 21, 64-800 Chodzież, Polska.
encyklopedia/piwa/konstancin_z_debowej_beczki.txt · ostatnio zmienione: 2021/06/18 21:22 (edycja zewnętrzna)