Faktoria - Attila

Browar Faktoria sp z oo, Związkowa 44, 04-522 Warszawa. Uwarzone w PPHU Jamard Marianna Kacprzak, 62-650 Kłodawa, Bierzwienna-Długa Kolonia 104A. Kod kreskowy: 59068742350031).

Wine Tripel z suszonymi winogronami. Piwo pasteryzowane.

Najlepiej spożyć przed 01-02-2019.

Skład: słody: pilzneński, pszeniczny, Abbey; chmiel Warriot; drożdże Wyeast Ardennes; cukier kandyzowany; suszone winogrona Furmint z botrytis cinerea2) z Tokajskiego rejonu winiarskiego.

Alk. 10,6% obj. Ekst. 19% wag. Goryczka ~ 25 IBU.

Kolor: jasno-bursztynowy. Klarowne. Piana średnio obfita, zróżnicowana, biała, z lekkim odcieniem beżowym. Zanika do cienkiego pierścienia. Zostawia niewielkie ślady na szkle.

Nasycenie średnie.

Zapach: zdecydowany, winny.

Smak: wyraźne winogrona z lekkim kwaskiem. Trochę słodu. Goryczka prawie niezauważalna, szybko znika. Po podgrzaniu zwiększa się odczucie wina. Trochę za duże. W ogóle, raczej słabe wino niż piwo. Alkohol oczywiście robi swoje. Złe to nie jest, ale dla mnie zbyt „winne” jak na piwo. Zdecydowanie wolę „piwne” piwa, najlepiej jedno-chmielowe. Ale gdzie takie znaleźć.. Nawet ze świecą.

Dlatego 7 punktów.

Opinia: Naj
20/01/2018
















Skład, parametry i data ważności identyczne.

Barwa bursztynowa, mglista z pływającymi drobnymi kłaczkami.

Piana kremowa, gęsta i obfita o różnej wielkości pęcherzykach. Opadła do cienkiej warstewki. Drobniutką koronką osiadła na ściance szklanki.

Nasycenie średnie.

Zapach metalu, kiszonej kapusty, trochę przypraw, słodu i winogron.

Smak mocno kwaśny z delikatną kapustą. Nutki wytrawnego wina z wyraźnymi winogronami. Sporo przypraw lekko gryzących w przełyku, choć alkohol też tu swoje robi. Goryczka z tych mniejszych. Wydaje mi się, że to piwo może być zwyczajnie zepsute.

Subiektywne 4 punkty.

Opinia: Sten
19/10/2018

1)
Browar Faktoria sp. z o.o., ul. Związkowa 44, 04-522 Warszawa.
2)
Gronowiec szary (Botrytis cinerea Pers.) – gatunek grzybów z rodziny twardnicowatych (Sclerotiniaceae). Według ankiety przeprowadzonej wśród fitopatologów przez czasopismo „Molecular Plant Pathology” w 2012 r. gatunek ten znalazł się na 2 miejscu gatunków grzybów o największym znaczeniu w gospodarce człowieka. Gatunek rozprzestrzeniony na całym świecie. Poza Antarktydą występuje na wszystkich kontynentach, a także na niektórych wyspach. Saprotrof i pasożyt. Rozwija się na resztkach roślin, korzeni, sadzonkach, nasionach, owocach, kwiatach, kwiatostanach. Atakuje bardzo wiele gatunków roślin, wywołując chorobę zwaną szarą pleśnią. Choroba ta rozwija się u różnego rodzaju uprawianych roślin: w sadach, winnicach, ogrodach, na polach uprawnych, u roślin doniczkowych, w szkółkach leśnych, a także w przechowalniach owoców i warzyw i wywołuje duże szkody gospodarcze. Rozwija się także na roślinach dziko rosnących. Źródło: Wikipedia
encyklopedia/piwa/faktoria_attila.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:55 (edycja zewnętrzna)