Browar na Jurze - Zawiercie Czekoladowe

Browar na Jurze.

Skład: woda źródlana, słód jęczmienny, słody karmelowe, chmiel aromatyczny i goryczkowy, drożdże.

Zawartość alkoholu: 5,6%, ekstraktu 13,1%

Barwa prawie czarna, dopiero jak spojrzy się pod dobre światłu widać mocno ciemną rubinowość. Piana o barwie kawy z mlekiem, początkowo gęsta, zanika jednak zbyt szybko, pozostawiając minimalny kożuszek, choć trzeba przyznać, ładnie się osadza na ściance kufla po każdym wypitym łyku. Nasycenie mocne, a nawet bardzo mocne.

Zapach mocno słodowy i karmelowy.

Smak mocno wytrawny, przyjemna goryczka połączona z nutami słodów palonych daje ciekawy melanż na podniebieniu. Próbowałem wyczuć tytułową czekoladę, ale czemuś jej nie wychwytuję. No chyba, że producentowi o kolor czarnej czekolady chodziło, to i owszem, wtedy owo piwo czekoladowym nazwać można. Podsumowując całkiem fajne zarówno w smaku jak i zapachu piwo, godne polecenia dla miłośników tego rodzaju piw.

9 punktów.

Opinia: Sten
05/12/2010W całej rozciągłości zgadzam się ze Stenem - też nie doszukałem się owej gorzkiej czekolady, którą próbowano zmontować z karmelu i chmielowej goryczki, ale piwo naprawdę dobre. Niepotrzebnie wprowadzają w błąd tą czekoladą - powinni zmienić nazwę albo smak. Chyba to pierwsze będzie prostsze…

Opinia: Wojciechus
14/08/2011

encyklopedia/piwa/browar_na_jurze_zawiercie_czekoladowe.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:24 (edycja zewnętrzna)