Argus Premium/Argus Premium Lager

Browar w zasadzie nieustalony, choć część piwoszy, uważa, że Głubczyce je warzą. Kod kreskowy skrócony, więc też trudno się zorientować.

Zawiera słód jęczmienny. zawartość alkoholu: 5,0% Barwa ciemno słomkowa, piana luźna, zanikająca. Nasycenie mocnawe. Zapach słodowy. W smaku też dominuje słód, do tego jakiś dziwny kwaskowy posmak i na końcu odrobina goryczki. W sumie nic nadzwyczajnego.

Jak nie musicie, nie kupujcie.

4 punkty.

Opinia: Sten
01/12/2010

Zrewitalizowana wersja piwa.

Konkretnego producenta nie podano - jest tylko informacja: Lidl Polska Sklepy Spożywcze. Dotychczas warzył je zdaje się browar w Głubczycach (a może Van Pur ? ). Obecnie piwa dla Lidla generalnie są warzone w Browarze Łomża. Czy to też - warto by to sprawdzić.

Nieco zmieniono pewne elementy na puszce (wytężcie wzrok i znajdźcie te szczegóły). Wzbogacono też informacje o piwie:

„Argus Premium - piwo jasne, pasteryzowane. Skład: woda, słód jęczmienny, jęczmień browarny, chmiel. Alkohol 5,0%.”

Piwo klarowne. Barwa jasno złocista. Piana biała, drobna, nawet dość obfita. Nietrwała - opada szybko. Nasycenie średnie. Zapach słodu; jak dobrze się wczuć to można też poczuć alkohol.

W smaku czuć słód. Do tego kwasek z nutą jakby kukurydzianą. Goryczka pojawia się na końcu - niezbyt mocna i niezbyt trwała.

W sumie da się wypić. Piwo nie jest wodniste, ale też nie jest zbyt treściwe. Zmiany wizualne duże nie były, to i punktacja nazbyt się nie zmienia.

5 punktów.

Opinia: j24
12/08/2012

Nowa wersja piwa.

Nowa nazwa: Argus Premium Lager.

Producent zachwala piwo sloganem: „Prawdziwa głębia smaku. Doceniona jakość”.

Piwo jasne, pełne. Pasteryzowane. Alkohol 5,2 % obj.
Składniki: woda, słód jęczmienny, jęczmień browarny, chmiel.

Piwo klarowne. Barwa złocista. Piana biała, drobna, średnio obfita. Nietrwała - opada szybko do porwanej warstewki, następnie obwódki; trochę oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach słaby, słodowy. W smaku piwo lekkie. Czuć słód, coś w stylu nuty kukurydzianej i nieco kwasku. Goryczka średnio mocna i niezbyt trwała, poprawna. Generalnie to piwo to nadal masówka.

I nadal 5 punktów.

Opinia: j24
01/10/2016

encyklopedia/piwa/argus_premium.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)