Amber - Natur Niepasteryzowany

Browar Amber

Niepasteryzowany, 0,5 litra puszka, aluminium niestety (innego nie widziałem).

Piwo jasne niepasteryzowane. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel. Alc. 6,0% vol.

Tyle opis na puszce. Piana duża, średnio trwała, znika po około 5-6 minutach od wlania do szklanki/kufelka. W smaku sporo ulubionej goryczki. Kolor: jedynie słuszny, ciemny, słomkowy. Dostępny w mojej miejscowości tylko w jednym sklepie, podejrzewam, że to partia promocyjna. Jak dla mnie ocena 8-9/10 (pomimo tego, że dostępne tylko w puszce). Od jakiegoś czasu do zapewne wyczerpania zapasów w tym sklepie moje ulubione piwo (zaraz po Kasztelanie). Wysoka jakość za rozsądną cenę.

Opinia: Jarek
19/12/2010

Barwa ciemno słomkowa, piana biała luźna, zanikająca i to dość szybko. Małe jej co nieco utrzymuje się przy brzegach kufla do końca. Nasycenie średnie. Zapach słodowo chmielowy. Smak głównie chmielowy. Przyjemna goryczka dość długo utrzymuje się na podniebieniu. Plus jak dla mnie. Kwasku brak, i to jest kolejny plus. Podsumowując, jak na puszkowca całkiem fajne piwo.

8 punktów.

Opinia: Sten
30/12/2010Puszka aluminiowa 0,5 litra.

Potwierdzam generalnie opis poprzedników. Dodam jedynie zawartość ekstraktu - 16,9 %.

Mam też nieco inne odczucia smakowe - w pierwszym momencie czuć posmak słodkawy, taki ciężkawy, przechodzący dopiero po chwili w taki chmielowy z elementami goryczki, która faktycznie utrzymuje się dość długo na podniebieniu.

W sumie całkiem smaczne. Moja ocena to takie 8,5 punktów.

PS. Intrygujący jest termin ważności do spożycia - 3 miesiące dla piwa niepasteryzowanego.

Opinia: j24
06/03/2011

encyklopedia/piwa/amber_natur.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)