AleBrowar - Rowing Jack

Browar Gościszewo dla AleBrowar

IPA. Piwo niepasteryzowane
i niefiltrowane.

Skład: woda, słody - Pale Ale, pszeniczny, wiedeński, Carapils, chmiele - Simcoe, Chinook, Citra, Cascade, Palisade, drożdże US 05.

Zawartość alkoholu: 6,2%, ekstraktu: 16%, IBU - 80.

Barwa bursztynowa, bardzo delikatnie mętna.

Piana ciemno kremowa, bardzo obfita i gęsta. Dość zacny kożuszek utrzymuje się do ostatniego łyku, a nawet dłużej.

Nasycenie niczego sobie.

Zapach intensywnie chmielowy z bogatymi nutami owocowo - kwiatowymi, wyczuwalnymi już w momencie odkapslowania.

Smak. Na początku bogactwo owocowo - kwiatowe, które szybko miesza się z goryczką, ale z jaką goryczką … no niebo w gębie, dodam, że utrzymujące się nad wyraz długo. Trafne wielce jest określenie Wojciechusa o żywiczności, bo ta jest aż nazbyt wyrazista, co niewątpliwie dodaje walorów smakowych temu piwu.

To piwo trzeba wypić.

10 punktów.

Opinia: Sten
04/06/2012



AleBrowar Rowing Jack - właściwie zgadzam się z punktacją Stena. Jedyne co, to spróbuję nazwać zapachy. Przede wszystkim po nozdrzach biją cytrusy, przemieszane z przyjemną, taką złowieszczą chmielową żywiczką (chyba głównie w tym zasługa odmiany Simcoe). Zaraz za nimi ananas, a gdy trochu popracujemy szklanicą, pojawia się subtelna nuta karmelowo-bananowa. W smaku wszystko się miesza, przy czym króluje żywica z goryczką. Nie chcę robić za malkontenta, bo jest to naprawdę zacne piwko, ale szczerze mówiąc - ździebko rozczarowała mnie ta goryczka. Tzn. jakoś nie czuje tych 80 IBU. Natomiast wypada docenić fakt, że AleBrowar poinformował o IBU. W przeciwieństwie do konkurencji z Pinty i Brovarnii.

Opinia: Wojciechus
08/06/2012



„Rowing Jack
HoP Heads of Poland
ALEBROWAR
India Pale Ale. W głowie chmiel, w sercu piwo. Wyprodukowano dla ALEBROWAR SP Z O. O. w Browarze Gościszewo S.C. Stanisław Czarnecki, Chrystian Czarnecki, Gościszewo 11, 82-40 Sztum.
Piwo niefiltrowane i
niepasteryzowane. Przechowywać w chłodnym i zaciemnionym miejscu.
Skład: Woda; Słody: Pale Ale, Pszeniczny Wiedeński, Zakwaszający; Chmiele: Simcoe, Chinook, Citra, Cascade, Palisade; Drożdże: Safale US-05.
Goryczka 3 1/2
Słodycz 3 1/2
Moc 3
Kolor Pirackie złoto.
IBU 70.
Alkohol 6,2 % obj.
Ekstrakt 16 stopni.
Najlepiej spożyć przed 15/12/2016.”

Zapach: owocowo słodowy.

Kolor: złotawy, silnie mętne.

Piana: Bardzo obfita, lekko beżowa, gruba. Opada dość szybko, ale zostawia kożuszek. Silnie osiada na ściankach.

Smak. Od razu bardzo wyraźna goryczka, ale przyjemna. Trzyma się baaaardzo długo. Przez goryczkę przenikają cytrusy i żywica. Alkohol nie wyczuwalny i o dziwo nie odczuwalny…

Piwo świetne do picia towarzyskiego. Zachęca do kolejnych butelek…

Zastanawia mnie producent tego piwa. Z tego co wyczytałem, ALEBROWAR jest dystrybutorem piwa ale nie ma żadnego własnego browaru. Trudno ustalić, czy te browary produkują wg receptury zlecającego, czy ALE… po prostu zmawia piwa produkowane przez mniejsze wytwórnie. Co nie przeszkadza, że to konkretne piwo jest przyzwoite.

Ode mnie 8 punktów.

Opinia: Naj
20/11/2016

encyklopedia/piwa/alebrowar_rowing_jack.txt · ostatnio zmienione: 2019/11/14 12:52 (edycja zewnętrzna)