AleBrowar - Deep Love

Kooperacja AleBrowaru i Nøgne Ø1).

Deep Love, czyli West Coast Belgian Rye IPA (AleBrowar + Nøgne Ø) - piłem dzisiaj we wrocławskiej „Kontynuacji” i jestem pod wielkim wrażeniem. Piwo zachwyca harmonią, chmiel i słód kapitalnie się przeplatają i dopełniają. Dopiero teraz spojrzałem na IBU i jestem w szoku - ponoć wynosi 100. W ogóle tego nie czuć - osobiście nawet nie obstawiłbym połowy z tej setki. To tylko świadczy o tym jak genialnie piwko jest uwarzone. Piana obłędnie kremowa, nie wiem czy wcześniej taką widziałem. No i ta feeria zapachów, tak cholernie świeża… Moim zdaniem kooperacja z Nøgne Ø sprawiła, że AleBrowar uwarzył swoje najlepsze piwo. Faktycznie, idzie się dogłębnie zakochać.

10 punktów, choć to zbyt mało.

Opinia: Wojciechus
16/06/2014










AleBrowar Deep Love - Wyprodukowane przez AleBrowar Sp. z o.o. w Browarze Gościszewo.

West Coast belgian Rye IPA.

„Nie wstydzimy się uczuć. Od dawna kochamy Nøgne ø. Dlatego wspólne piwo AleBrowaru i naszych przyjaciół z dalekiego Grimstad jest przepełnione miłością. Sprawdźcie, czy czujecie to samo, pijąc pierwsze polsko-norweskie Rye IPA”.

Skład: woda, słód - pilzneński, pale rye, pszeniczny, monachijski, Caramel Rye; chmiel - Amarillo, Chinook, Mosaic, Simcoe; drożdże WLP 566.

Zawartość alkoholu: 6,5% obj., ekstraktu: 16% wag., IBU-100.

Barwa miedziano - herbaciana, mętnawa.

Piana jasnobeżowa, całkiem obfita i równie gęsta. Opada pomału do centymetrowej kołderki, zwieńczonej małym grzybkiem. Na szkle zaznacza każdy wypity łyk.

Nasycenie nieco większe niż średnie.

Zapach cytrusowy z wyraźną żywicą, co niewątpliwie sprawiają użyte chmiele. Do tego nieco drożdżowego posmaczku i słodu, ale te dwa ostatnie doznania skutecznie tłumi aromat chmielowy.

Smak rewelacyjny moim zdaniem. Początek to uderzenie goryczki z fantastycznymi cytrusami i takąż żywicą. Pojawia się nieco karmelu, odrobina toffi i ledwie wyczuwalna kawa. Nuty żytnie głęboko ukryte, ale przez chwilę dają o sobie znać (choć nie wiem do końca, czy to nie mój wymysł …). Dają się też wyczuć nuty korzenne przeplecione kwiatami. Minimalny alkohol podkreśla walory smakowe. Finisz ponownie goryczkowy. Piwo rewelacyjne. Niebo w gębie, nie bójmy się tego słowa. Mam przeczucie, że piwo to może wygrać w plebiscycie na najlepsze piwo 2014 roku.

Oczywiście 10 punktów.

Opinia: Sten
17/07/2014



AleBrowar Sp. z o.o., Lębork. Kod kreskowy: 59072220390522).

West Coast Belgian Rye IPA.

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.

Alk. 6,5 % obj. Ekst. 16 % wag. Najlepiej spożyć przed: 30-09-2022.

Skład: woda; słody: pilzneński, Pale Rye, pszeniczny, monachijski, Carmel Rye; chmiele Amariillo, Chinook, Mosaic, Simcoe; drożdże WLP 566.

Kolor: Herbaciano-miedziany, mgliste.

Piana kremowa, drobna, silna. Szybko opada do centymetrowej warstewki. Zostawia nieregularne ślady na szkle.

Nasycenie silne.

Zapach: Słodowo – zbożowy (żyto).

Smak: Mocne uderzenie słodów zbożowych złagodzonych pszenicą. Średnio wysoka, ziołowa goryczka z odrobina żywicy. Trzyma się bardzo długo. Ale oprócz goryczki pojawiają się skórka białego chleba i zioła. Ogólne wrażenie po wypiciu – bardzo dobre.

9 punktów.

Opinia: Naj
01/11/2021

1)
Zdjęcie ze strony Piwolucja.pl
2)
ALEBROWAR Sp. z o.o., ul. Pionierów 13, 84-300 Lębork.
encyklopedia/piwa/alebrowar_deep_love.txt · ostatnio zmienione: 2021/11/04 11:31 (edycja zewnętrzna)