Warka Radler

Mix piwa z lemoniadą. Piwo Warka (40%) z lemoniadą (60%).

Skład: woda, piwo jasne, fruktoza, sok cytrynowy z koncentratu (2,4%), sok pomarańczowy z koncentratu (1,8%), naturalny aromat, guma arabska (stabilizator), kwas cytrynowy (regulator kwasowości), kwas askorbinowy (przeciwutleniacz), ekstrakt trawy cytrynowej. Zawiera słód jęczmienny i jęczmień.

Zawartość alkoholu: 2%.

Barwa bladożółtawa, mętna.

Piana średnia, szybko opada do porwanych wysepek, w połowie kufla zanika. Nasycenie spore.

Zapach sztuczno cytrusowy.

W smaku lemoniadowate. Nadmiar sztucznej słodyczy. Goryczka bardziej cytrusowa niż chmielowa. Ani to piwo, ani lemoniada. Na podniebieniu utrzymują się substancje słodzące.

Ogólna ocena 4, w tym za walory piwne naciągane 1.

Opinia: Sten
10/07/2012Grupa Żywiec.

Uważam, że to wielkie nieporozumienie. Jak wszystkie Radlery. Albo ktoś niepotrzebnie do piwa wlał oranżady albo do oranżady piwa. Wyszło coś bez sensu - oranżada z mikroskopijną zawartością alkoholu (proporcje mieszanki to 40% piwa i 60% oranżady).

Ach, spotkałem się z opinią, że świetnie gasi pragnienie. Wolne żarty, znam co najmniej trzy równie dobrze gaszące pragnienie napoje i wszystkie są znacznie tańsze od Radlera.

PS. Radler - ratler taka analogia mi się nasunęła. Bo wiecie, przy całej sympatii trudno ratlerka nazwać psem a Radlera piwem…

Opinia: Piotrek
10/07/2012

encyklopedia/inne/warka_radler.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)