Somersby Apple Beer Drink

Carlsberg Polska, ul. Iłżecka 24 budynek F, 02-135 Warszawa.

Dane techniczne, czyli kącik dla dociekliwych. Producent na puszce w tym przypadku pisze tak: „Napój piwny o smaku jabłkowym. Połączenie piwa (45%) i napoju o smaku jabłkowym (55%). Skład: woda, piwo, syrop glukozowo - fruktozowy, sok jabłkowy, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy, sukraloza: substancja słodząca, sorbinian potasu: substancja konserwująca. Zawiera słód jęczmienny i substancje słodząca (sukraloza). Pasteryzowany. Alk. 4,5% vol.” Sporo tej chemii.

Zabieram się za nowość na Polskim rynku jaka niewątpliwie jest piwo które to zawędrowało do nas z Wysp Brytyjskich. Dobiegły mnie co prawda słuchy, że jest to misterny drink Mendelejewa, ale mam nadzieje, zostanę pozytywnie zaskoczony.

Zapach. Bardzo przyjemny owoc soku jabłkowego. Czuje się w nim jakość i… tęsknotę za wiosna, latem i beztroska.

Kolor. Jakiegoś specjalnego zaskoczenia nie ma, po prostu jest to kolor soku jabłkowego.

Smak. Jeżeli ktoś Wam kiedyś będzie próbował wcisnąć kit, ze jest to Redd's to wiedzcie, że nie ma do niego startu. Czuć wyraźnie dominujący smak jabłkowego soku, ale czuć też goryczkę. Pycha. Schłodzony Somersby w gorący letni dzień - poezja. Piwo jest dość słodkie i pozostawia słodycz oraz kwaskowaty posmak w ustach. Smak soku jest akurat plusem, jednak słodkość Somersby morze powodować mówiąc kolokwialnie 'zamulenie'. Niemniej jest to bardzo udane piwo. Nie tylko kobitki mogą po nie sięgać. Rekomendowałbym je osoba które chcą coś innego niż piwo, a nie chcą cydru.

Dla mnie spokojnie 8 punktów.

Opinia: Śmietan
18/04/20141)Carlsberg Polska Sp. z o. o., Warszawa.

Napój piwny o smaku jabłkowym. Połączenie piwa (45%) i napoju o smaku jabłkowym (55%). Pasteryzowany.

Alkohol: 4,5% obj.

Składniki: woda, piwo, syrop cukrowy, cukier owocowy, sok jabłkowy z koncentratu (1,6%), aromat naturalny, regulatory kwasowości (kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, kwas askorbinowy), substancja konserwująca (sorbinian potasu), koncentrat barwiący z jabłka, substancja słodząca (sukraloza).

Piana biała kiepskiej jakości, szybko się rwie.

Nasycenie nieduże.

Kolor to jasna słomka.

Pachnie jak sok jabłkowy z kartonu (intensywny zapach jabłek).

W smaku też jabłka. Bez goryczki, lekko słodkie, lekko kwaskowe. Łagodne. Dość wodniste. Alkohol nie wyczuwalny. Dobre na upały.

Punkty 4.

Opinia: Helena
27/07/2016

1)
Archiwalny wpis: 24.03.2012
encyklopedia/inne/somersby_apple_beer_drink.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)