Okocim Radler Truskawka z Kwiatem Lipy

Dystrybutor: Carlsberg Polska, Warszawa. Kod kreskowy: 59000140032481).

Warka do 21.03.2020

Mix piwa Okocim Jasne Okocimskie (40 %) z lemoniadą (60 %). Pasteryzowane. Alkohol 2 % obj. Dolna fermentacja.

Składniki; woda, słód jęczmienny, cukier, sok z limonki (1,9 %), naturalne aromaty, sok z czarnego bzu, koncentrat barwiący z czarnej marchwi, stabilizator (guma akacjowa), regulator kwasowości (kwas cytrynowy), ekstrakt słodu jęczmiennego, sok truskawkowy (0,1 %), ekstrakt z kwiatów lipy, chmiel, substancja słodząca (glikozydy stewiolowe).

Napój mętny. Barwa truskawkowa. Piana obfita, różowawa, drobna i nawet dość trwała. Opada w kilka minut do warstewki; łukowato oblepia szkło. Nasycenie wysokie. Zapach przeciętnie intensywny. Czuć tylko truskawki. W smaku napój słodki. Smakuje jak oranżada truskawkowa. Elementy piwne praktycznie niewyczuwalne. W chwilę po przełknięciu jakby próbowała dać o sobie znać goryczka. A może to tylko jej wyobrażenie?

Jako posumowanie pasują tu słowa mojej małżonki, wypowiedziane po spróbowaniu innego radlera okocimskiego: „Jakby to przelać do plastikowej półtoralitrowej butelki, to każdy by pomyślał, że to lemoniada. Nikt by się nie zorientował, że to piwo”.

Napój można polecić na upały. Zamiast innych wynalazków. Należy tylko pamiętać, że według informacji producenta ma w sobie alkohol.

6 punktów - w kategorii radlery. 1 punkt w kategorii piwa.

Opinia: j24
02/06/2019

1)
CARLSBERG Polska Sp. z o.o., The Park Warsaw, ul. Krakowiaków 34. 02-255 Warszawa.
encyklopedia/inne/okocim_radler_truskawka_z_kwiatem_lipy.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/03 08:52 (edycja zewnętrzna)